Mulgi kirjandus ja muusika

Anu Raud

Anu Raud: Eesti tekstiilikunstnik = Estonian textile artist

Teksti kirjutanud Vilma Reinhol

Inglise keelde tõlkinud Riina Reinholm

Toimetanud Mari Vallikivi

Kujundanud Katrin Kaev

135 lk

Valgus, 2013

ISBN: 9789985682791

Anu Raud (s 1943) on üks omanäolisemaid loojaid eesti kunstis. Tema 70 aasta juubeliks ilmunud albumist leiab lugeja loomingulise tegevuse ülevaate ning üle saja kauni foto tema piltvaipadest ja kodutalust.

Raamatusse on põimitud kunstniku mõttekatkeid. Anu Raua looming põhineb meie rahvakunstil. Eesti talupojakultuurist võrsunud tekstiilikunstikoolkonna rajajana 1970. aastail on ta aastate jooksul loonud sadakond gobeläänpõimevaipa ning mulgi kultuuri ainelisi nöörvaipu ja kompositsioone.

Anu Raud on ühtlasi tunnustatud õppejõud, rohkete kirjutiste autor ning rahvakunstipärandi hoidja ja tutvustaja. Eestis tegutseb terve põlvkond esivanemate pärandit austavaid tekstiilikunstnikke ja käsitööoskajaid, kes on saanud temalt juhendust või loomingulist innustust.

Anu Raud elab oma esivanemate talus Käärikul Mulgimaal, kus kõik tänapäevaeluks tarvilik on oskuslikult ühendatud etnograafiliste esemetega/põlisesemetega. Sealses olemises on suurepäraselt põimunud looming, õpetajatöö ning igapäevane elu. Anu Raua kodutalu lammaste villast kootud vaibad on loodud sügava tunnetusega – nende kompositsioon, figuurikäsitlus ning koloriit.

Allikas: http://www.arvustus.com/vilma-reinholm-anu-raud-eesti-tekstiilikunstnik-estonian-textile-artist#ixzz45ngJtUBS